Minden ami falfúrás

Minden ami falfúrás

Hogyan válassz dübelt falfúráshoz?

Lakásszerviz Group Kft. +36202551755

2017. november 23. - lakasszerviz

Nehezen igazodik ki a tiplik rengetegében? Mi segítünk!

 

A tipli vagy más néven dübel elengedhetetlen kelléke a fúrással járó munkáknak. Ezzel biztosíthatjuk magunkat arról, hogy a felszerelt polc nem fog a nyakunkba esni. Egy műszaki üzletben könnyű eltévedni a dübelek rengetegében.  Engedd meg hogy segítsek!

Tipp! Minden esetben fontos, hogy a megfelelő dübelhez megfelelő csavart kell használni!  

Sok féle tipli létezik sok méretben. Amennyiben már tudjuk, hogy melyik a számunkra legmegfelelőbb típus úgy következik a méret választás. A dübelen a méret megjelölés a fúrószár méretéhez igazodik. Például, ha 8mm-es a fúrt lyuk belső átmérője akkor az S8-as kell választani.

1. kép univerzális tipli

A legegyszerűbb választás az univerzális tipli. Ezek minden felülethez alkalmazhatóak. A csavart betekerve a tipli kitágul így rögzül szilárdan a lyukba. Két típusa létezik a galléros és a gallér nélküli. A galléros külső vége a falhoz illeszkedik ezáltal nem tud beljebb csúszni. A gallér nélküli lényege pedig pont az, hogy beljebb tolhatók így el lehet azt rejteni. Az utóbbit használjuk például a csempe fúrásakor. A gallérosból is könnnyen csinálhatunk gallér nélkülit, ilyenkor csak vágjuk le a végét sniccerrel. 

 

2. kép réz tipli

Ha egy deszkába vagy más nagy sűrűségű anyaghoz szeretnénk használni akkor választhatjuk a réz tiplit. A lyukba helyezve nem tud elforogni, így használható M6 vagy M8-as csavarral.

 

3. kép gipszkarton csavar

A gipszkarton fúrásához nem is szükséges fúrószárat használni, ha gipszkarton tiplit alkalmazunk. Önmetsző menettel van ellátva. Megfelelő csavarhúzóval be tudjuk hajtani a falba. Akár egyszerű pozdorja csavart is használhatunk hozzá.

4. kép beütős dübel

 

A beütő dübel típus használata gyorsabb, mint a többié. Egy speciális csavar vagy acélszög van benne, amit kalapáccsal kell beütni. Ha szükséges a csavaros verziót még meg is lehet húzni, ha biztosra szeretnénk menni. Használhatjuk szegélylécek vagy fagerendákhoz is.

5. kép rugós tipli

 

A következő fajta tiplit elsősorban mennyezetbe szokásos használni. A rugós tipli rugós szárnyakkal rendelkeznek, ami egy csavaron helyezkednek el. Zárt szárnyakkal át kell nyomni a lyukon, amik ott kinyílnak és meghúzzák a csavart.

6. kép pillangó tipli

 

Az rugós tiplihez hasonlóan a pillangó tiplinek is van szárnya, méghozzá 4db. A csavar behajtását követően a szárnyak kinyílnak.  Képek és más könnyű tárgyak rögzítésére alkalmas.

7. kép rövid panel tipli

 

Rövid panel tiplik 6 mm-nél vastagabb lemezekben használhatók. Rövid, táguló résszel rendelkeznek és pozdorjacsavarokkal használhatók.

 

8. kép ragasztott dübel

Szükség lehet rá, hogy egy menetes szárat vagy horgonyrudat rögzítsünk beton vagy tégla falazatba. Erre a legmegfelelőbb a ragasztott dübel. Ez egy gyorsan kötő ragasztóval megtöltött kapszula. Alkalmazása egyszerű. A kifúrt, kitisztított lyukba kell helyezni. Ezek után a menetes szárat be kell teljesen tolni a lyukba, ahol kiszúrja a kapszulát. A gyanta kitölti a teret és megszilárdul. Ezek után nyugodtan rögzíthetünk rá nagy teherbírású eszközöket.

 

Ha elakadt vagy szakszerű segítségre van szüksége hívja bizalommal a Lakásszerviz Group Kft.-t a +36202551755 telefonszámon vagy írjon levelet a lakasszerviz@aol.comemail címünkre.

Kövess minket Facebookon: https://www.facebook.com/lakasszerviz/

 

A bejegyzés trackback címe:

https://falfuras.blog.hu/api/trackback/id/tr4313356291

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása